Başkan Bıyık, Engelli Vatandaşları Mutlu Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Haber Tarihi : 10.05.2019 12:37:17 Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen “Sen Beni Bir de Sporda Gör Festivali”nde özel sporcular ile bir araya geldi.
A +   A -

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca 15 Temmuz Stadyumu’nda İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen “Sen Beni Bir de Sporda Gör Festivali”ne katılarak özel sporcuları yalnız bırakmadı. Engelli çocuklarla masa tenisi oynayıp, penaltı atışı gerçekleştiren Bıyık, özel çocukların mutluluklarını paylaştı. 10 Mayıs ile 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde, "Sen Beni Bir de Sporda Gör" programında engelliler, sporda maharetlerini gösterdi. Etkinliğe Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Emniyet Müdürü Turhan Aksoy, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, birim müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Programda engelli vatandaşlar, futbol, masa tenisi, atletizm gibi farklı branşlarda becerilerini sergilerken, gönüllerince bir gün geçirme fırsatı buldu.

Etkinlikte özel çocuklarla yakından ilgilenen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi olarak yapmış olduğumuz etkinlik ve kurslar ile özel kardeşlerimizi unutmayıp, onların sosyalleşmesi açısından gereken tüm desteği sağlıyoruz. Bundan sonra da engelli kardeşlerimiz için kurs ve meslek edindirme programları devam edecek. İlçede yaşayan engelli vatandaşımızla sürekli irtibat halinde olmak kaydıyla, değişik sosyal ve kültürel etkinliklerle onları topluma kazandırmayı ve toplumla bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Düzenleyeceğimiz okuma yazma, bilgisayar, müzik, tiyatro, işaret dili, polyester boyama, el sanatları ve filografi gibi kurslarla da engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşam kalitesini artıracağız. Bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum, sizleri mutlu görmek, bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Yapılan selamlama konuşmasının ardından Başkan Bıyık, engelli gençlerle masa tenisi oynayıp, penaltı atışı yaptı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !