Başkan Büyükakın'dan KO-MEK Kursiyerine 'E - Pazar' Müjdesi

Haber Tarihi : 12.04.2019 12:22:28 Çayırova KO-MEK İlçe Sergisi’nin açılışına katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, kursiyerlerin elektronik pazarda ürünlerini satabilmeleri için çalışmaları yapılacağı müjdesini verdi.
A +   A -

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Çayırova KO-MEK İlçe Sergisi’nin açılışına katıldı.

Açılışa, Başkan Doç. Dr. Tahir Büyakakın’ın yanı sıra, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde KO-MEK’in istihdam kurslarının önemine değinen Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, bu yöndeki yeni yol haritasına dikkat çekti. Kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin yeni dönemde değerlendirileceği müjdesini veren Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Elektronik pazarda bu ürünlerin satılması için arkadaşlarımız çalışmaları başlattılar. Onları da güçlendirerek, inşallah el emeklerinize, aile bütçenize katkı sağlaması için, alan açmış olacağız. Çok güzel şeyler ortaya çıkıyor. Gezerken çok mutlu oluyorum. Gözlerinizden de sizlerin mutluluğunu okuyorum. Bu kurslar Başkan Karaosmanoğlu’nun verdiği emekle gerçekten bir Halk Üniversitesi’ne döndü. Ben de uzunca bir süre bunun içinde olduğum için yakından biliyorum, bir nevi rehabilitasyon merkezi gibi de bir işlev görüyor. Onun için gençlerimizin buraya gelmesini teşvik etmek bizim ayrıca yapmamız gereken işlerden biri olmalı. Şimdi buradaki kurslarda ağırlıklı olarak hanım kardeşlerimiz yer alıyor” diye konuştu.

Konuşmanın sonunda 14 Temmuz’da dünya evine girecek olan kursiyer Ayşe Yılmaz, ‘KO-MEK Bohçası’nı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın elinden aldı. Resim branşı usta öğreticisi Melek Türk Memetoğulları ise “Vav” temalı eserini Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a hediye etti. Hediyeyi çok beğendiğini söyleyen Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Vav harfi anne karnındaki halimize benzer. Hatta çok önemli bir anlamı vardır. Tevazuyu da ifade eder aynı zamanda. İnsanın böyle vav gibi durması lazımdır. Bu hediyeyi çok beğendim. Elinize emeğinize sağlık” dedi.