Başkan Büyükakın, ''Üreticimizin Yeni Pazarlar Bulmasını Sağlayacağız''

Haber Tarihi : 15.04.2019 11:23:54 Gebze Ziraat Odası yönetimi ve AK Parti İl İstişare Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ‘’Üreticimizin yeni pazarlar bulmasını sağlayacağız’’ dedi.
A +   A -

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Ziraat Odası Başkanı Ayhan Pekşen ve yönetimlerinin yanı sıra Gebze bölgesindeki Kocaeli için öneminden bahseden Büyükakın, “Büyükşehir olarak çiftçimize ve hayvancılık gerçekleştiren vatandaşlarımıza bugüne kadar destek olduk, bundan sonra da olacağız. Kalkınmanın yerelden başladığını biliyoruz, bunun için kentimizin ürettiği ekonomik değerlerin yeni pazarlar bulmasına yardımcı olacağız” dedi.

Gebze Ziraat Odası ile olan görüşmesinde Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma programı hakkında konuklarına bilgi veren Başkan Büyükakın, kapalı sulama sistemleri, yerli tohum, destek ve hibeler hakkında daha fazla adım atacaklarını dile getirdi. Çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan insanımızın bir değer ürettiğini de kaydeden Büyükakın, “Bu konuda onların daha verimli üretim gerçekleştirmesini ve bununla birlikte yeni pazarlara ulaşmasını arzu ediyoruz. Coğrafi işaretlemenin ve markalaşmanın önemini Kocaeli’ndeki üreticilerimize anlatacağız. Devlet kurumlarımızın yerli tohum desteğine biz de destek verecek, kendi öz tohumlarımızla verimli üretimin önünü açmada vatandaşımıza yardımcı olacağız” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !