Çocuklar Festivalde Bilim Şov İle Eğlendi

Haber Tarihi : 22.04.2019 12:20:14 Kocaeli’de devam eden 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde çocuklar, ‘Bilim Şov’ gösterisi ile doyasıya eğlenme fırsatı buldu.
A +   A -

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Performans Sahnesi’ndeki etkinliklerle devam etti. Performans sahnesinin ilk günü renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Günün ikinci yarısında ise performans sahnesine Bilim Merkezi’nin gerçekleştirdiği ‘Bilim Şov’ damgasını vurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Bilim Merkezi, gerçekleştirdiği deneylerle çocuklara bilimin eğlenceli yüzünü gösterdi.

Sahneye çıkan ekip, sıvı azot, basınç, sis ve köpük deneyleri yapıldı. Deneylerin eğlenceli bir şekilde çocuklara anlatılması, bilimin eğlenceli ve keyifli yüzünü ortaya çıkardı. Bakıldığında zor anlaşılan sıvı azot deneyinde çocuklar, sıcak ve soğuk havanın karıştırılarak bulutların nasıl oluştuğunu gördü. Basınç deneyinde ise kullanılan dev balon bir nefeste şişirildi.

Performans Sahnesi’nde ayrıca öğleden sonra Derince Çenesuyu İlk Okulu mini bir konser verdi. Öğrenciler müzik yetenekleri ile göz doldurdu. Çocuk dünyasının en güzel simgelerinden biri olan balon da performans sahnesindeki yerini aldı. Balon kukla gösterisi, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !